wtorek, 26 czerwiec 2012 09:24

DROGA DO OJCA

droga_do_ojca_LOGOOjcowie i synowie, córki i ojcowie - oba tematy wzbudziły ogromne zainteresowanie Czytelników. Otrzymaliśmy wzruszające listy i świadectwa tęsknoty za bliskością, obecnością ojca w naszym życiu. Poszukajmy wspólnie DROGI DO OJCA.

Trudno Ci znaleźć wspólny język z własnym ojcem – tyle chciałabyś/chciałbyś mu powiedzieć, ale gdy nadarza się okazja... milczycie albo kłócicie się? Chciałbyś stanąć z nim twarzą w twarz, ale od dawna nie masz już z nim żadnego kontaktu fizycznego? Wyjechał gdzieś daleko lub umarł, a Ty zostałeś/zostałaś z tyloma pytaniami...  Nie potrafisz zdobyć się na rozmowę z synem/córką – słowa grzęzną Ci w gardle, a tyle chciałbyś mu/jej powiedzieć. Tęsknisz za wspólnymi chwilami z przeszłości, martwisz się, że już nie uda wam się być ze sobą blisko.

DROGA DO OJCA to akcja magazynu psychologicznego „Charaktery” mająca na celu pokazanie, w jaki sposób zbudować relacje z dzieckiem, jak uważnie reagować na jego potrzeby i uczucia, oraz czego dziecko może nauczyć się od ojca, a ojciec od swojego dziecka.
Chcemy pokazać, że jako dorośli jesteśmy tak samo odpowiedzialni za relacje z naszym ojcem jak on. Możemy sami odbudować lub zbudować i kreować tę relację. Zamiast narzekać, że ojciec nigdy się nami nie interesował, spróbujmy sami znaleźć do niego drogę, znajdźmy i przestrzeń, w której możemy się spotkać z ojcem i pielęgnujmy ją.

Akcja jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie Czytelników magazynu „Charaktery” tematem relacji ojcowie–dzieci, poruszonym w ostatnich numerach pisma.
Na bliskość, na spotkanie z ojcem nigdy nie jest za późno, dlatego podstawowym założeniem naszej akcji jest wsparcie w szukaniu drogi do ojca.

WIĘCEJ INFORMACJI W NA STRONI CHARAKTERÓW W ZAKŁDCE DROGA DO OJCA